znak SLSeverské listy

           

 

Otec norské princezny si vzal striptérku


Sven Hoiby
foto canales.laverdad.es

Volavku pro bulvární reportéry toužící po snímcích norské princezny dělal za peníze její dědeček.

Známost a následný sňatek norského korunního prince Håkona s princeznou Mette-Marit neprobíhaly od samého počátku nijak hladce. Nejen královská rodina, nýbrž i řada prostých Norů se totiž napřed musela smířit s faktem, že si nástupník trůnu zvolil svobodnou matku s poněkud pestřejší minulostí. Všechno ale skončilo šťastně – svatebními zvony v srpnu 2001 a narozením následnice trůnu Ingrid Alexandry.

Tedy téměř šťastně – jen nebýt dědečka Svena Hoibyho. Osmašedesátiletý princeznin otec je už dlouho považován na královském dvoře v Oslu za černou ovci a nutno přiznat, že nějaké povinnosti a chování hodné příbuzného královské rodiny si opravdu příliš nepřipouští. Řadu svých dosavadních trapasů završil teď královský tchán druhým sňatkem s o 34 roky mladší bývalou striptérkou.

Se současnou studentkou Renate Barsgardovou se nechal Hoiby oddat na norském velvyslanectví v nizozemském Haagu, oznámila norská televize TV 2. Líbánky chtějí novomanželé údajně strávit v Thajsku, přičemž exkluzivní informace a fotografie už prý přislíbili největšímu norskému bulvárnímu listu Se og Hoer.

Hoiby je už přes dvacet let s princezninou matkou rozveden a Mette-Marit s ním udržuje jen omezené kontakty. Ozvěna jeho povedených kousků však stejně doléhá až na královský dvůr. Tam upadl Hoiby v nemilost už při loňských křtinách své vnučky, budoucí dědičky norské korunní princezny Ingrid Alexandry, když rušil slavnostní obřad celebrovaný oselským biskupem zvoněním mobilu. A to se přitom dlouho zvažovalo, zda má být vůbec na křtiny pozván. Jak totiž vyšlo najevo, neštítil se Hoiby přivydělávat si jako placená volavka pro bulvární reportéry, toužící po fotografii jeho dcery.

Dědeček budoucí norské královny však rozhodně nešel do sebe a o svatodušním víkendu si parádně zařádil na taneční party v Oslu. Napřed si zazpíval duet se zpěvačkou jménem Kovbojka Laila, a ten ho rozparádil natolik, že se začal svým fanynkám podepisovat přímo na prsa. Originální autogramiáda princeznina otce samozřejmě neunikla bulvárnímu tisku.

LN, čtk, 16. 3. 2005

Tchán korunního prince ničí dobrou pověst královské rodiny


Renate Barsgardová
foto www.noordzeefm.nl

Norsko v současné době žije aférami, které se dotýkají královské rodiny. I poměrně rezervovaní Norové doslova hltají články, které na ně chrlí bulvární i seriózní novinové plátky. O rozruch se zasloužil tchán korunního prince Sven Hoiby. Norský korunní princ Hkon Magnus se v srpnu roku 2001 oženil s princeznou Mette-Marit. Ta nepochází z urozené rodiny, navíc v době, kdy se brali to byla svobodná matka. Proto sňatek vyvolával rozporuplné reakce obyvatel. Přesto si však Norové princeznu velmi rychle zamilovali. Trnem v oku však zůstává její otec. Přestože se k němu princezna příliš nehlásí, stále je královský příbuzný a měl by se podle toho náležitě chovat. Jeho život můžeme přinejmenším označit jako velmi pestrý. Proto si ho začala podrobněji všímat média.

Doslova lavinu spustila ostuda, kterou způsobil loni na křtinách své vnučky a budoucí královny Ingrid Alexandry. Mladý královský pár dlouho zvažoval, zda Hoibyho pozvou na obřad. Nakonec však zvítězila slušnost nad osobními sympatiemi. Velmi záhy však svého činu litovali, protože slavnostní obřad Hoiby okořenil vyzváněním svého mobilního telefonu. To však byla pouhá předzvěst dalších činů, kterými se tento povedený královský příbuzný zasloužil o rozruch.

Norské obyvatele velmi pobouřilo zjištění, že si Hoiby přivydělával prodejem soukromých fotek princezny bulvárním deníkům a časopisům. Nedlouho po tomto zjištění se objevila další zpráva, která informovala o tom, že se Hoiby oženil. Na tom by nebylo nic až tak zvláštního, pokud by ovšem manželka nebyla o čtyřiatřicet let mladší a navíc bývalá striptérka. Údajně se vzali na norském velvyslanectví v Haagu.

Na svatební cestu se v nejbližších týdnech podle slov Hoibyho chystají do Thajska. Čiperný stařík už prý slíbil norské obdobě Blesku – časopisu Se og Hoer poskytovat exkluzivní informace a fotky z této dovolené.

Zřejmě největší pozornost však vzbudilo jeho vystoupení na diskotéce v norském hlavním městě Oslo. Notně posílen alkoholem si zazpíval ze zpěvačkou, která si říká Kovbojka Laila a poté, co návštěvníky DJ upozornil na to, že je to tchán budoucího krále, začal se kolem něj srocovat dav fanynek, kterým se začal podepisovat na nejrůznější místa na těle, mimo jiné i přímo na prsa.

Zkrátka Hoiby si prostě užívá života způsobem, jaký by mu mohl leckterý důchodce v jeho věku závidět. Prozatím mu však nedochází, že tím dělá ostudu nejen sobě, ale i celé královské rodině, s níž je nyní v přízni. On si však z toho prozatím vůbec nic nedělá. Jaký kousek asi provede příště?

Tomáš Kubík, leden 2005
převzato ze stránek CK Periscope Skandinávie

v Severských listech publikováno

Hodnocení článku

Průměrná známka:  1,00   hodnoceno: 2 ×
Klikněte na známku:

 
 
 
 
 
  1 = výborný, 3 = průměrný, 5 = špatný

Prohlášení redakce

Obsah článku nemusí nutně vyjadřovat názor redakce.

Autoři příspěvků odpovídají za obsah, ručí za uváděné informace a za to, že jejich příspěvek nporušuje Autorský zákon. Uveřejněné materiály podléhají platnému Autorskému zákonu. Převzetí článků je možné pouze s vědomím redakce.

Vaše názory k článku – diskuse

Nejlepší způsob, jak kontaktovat autora článku, je zaslání e-mailu na stanovsky@severskelisty.cz.


Upozornění:

  Diskuse je částečně moderovaná. Vyhrazujeme si právo bez upozornění vyřadit nebo upravit příspěvky, které jsou v rozporu se zákonem, používají nevhodné výrazy nebo mají komerční či reklamní charakter.

  Redakce ani provozovatel portálu Severské listy nenesou žádnou odpovědnost za obsah diskusních příspěvků. Máte-li pocit, že některé z nich jsou nevhodné nebo porušují zákon, kontaktujte, prosím, administrátora diskuse na adrese stanovsky@severskelisty.cz.


Diskuse zatím neobsahuje žádné záznamy.


Reklama

SEVERSKÉ LISTY • redakce: Dřenice 51, PSČ 53701, Czech Republic • stanovsky@severskelisty.cz
šéfredaktor: Michael Stanovský • michael@stanovsky.eu, tel.: +420 603 538 168

PROVOZOVATEL • Nakladatelství a vydavatelství Severské listy, IČ: 44437773

Copyright © Severské listy, 1998-2024 • Všechna práva vyhrazena • ISSN 1804-8552

Severské listy • redakce: Dřenice 51, 537 01  Dřenice, Czech Rep. • stanovsky@severskelisty.cz
šéfredaktor: Michael Stanovský, tel.: +420 603 538 168

Copyright © Severské listy, 1998-2024. Všechna práva vyhrazena.

ISSN 1804-8552

cnt: 26.935.893 • onln: 2 • robot ostatni • php: 0.112 sec. • www.severskelisty.cz • 44.210.83.132
file v.20230419.185849 • web last uploaded 20231105.233934
2017:166 • 2018:111 • 2019:97 • 2020:46 • 2021:53 • 2022:47 • 2023:33 • 2024:20