Databáze severských filmů

-> Články na téma severské kinematografie

Severské filmy jsou řazeny abecedně podle českého názvu

Film 90 minut 90. let  – Švédsko, 1999, režie Christina Olofson
Film Aberdeen (Aberdeen)  – Norsko / Velká Británie, 2000, režie Hans Petter Moland
Film Adamovo jablko (Adams æbler)  – Dánsko, 2005, režie Anders Thomas Jensen
Film Albín jménem Nói (Nói Albinói)  – Island, 2002, režie Dagur Kári
Film Vikingové (The 13th Warrior)  – USA, režie John Mc Tiernan
Film Andělé všehomíra (Englar Alheimsins)  – Island, 1999, režie Friðrik Þór Friðriksson
Film Arif Hossein – reportér TV Dhaka  – Norsko / Bangladéš, 2002, režie Ole Tornbjerg
Film Báječné léto (Den bästa sommaren)  – Švédsko, 2000, režie Ulf Malmros
Film Bang! (Bang!)  – Švédsko, 1977, režie Jan Troell
Film Bělehradská ZOO  – Švédsko, 2000, režie Miki Dedijer
Film Béowulf: Král barbarů (Béowulf & Grendel)  – Kanada / Island / Velká Británie 2005, režie Sturla Gunnarsson
Film Big Mike (Big Mike)  – Švédsko, 2004, režie Hakan Berthas, Hanna Heilborn
Film Bílá jako sníh (Sa vit som en sno)  – Švédsko, 2001, režie Jan Troell
Film Bleeder (Bleeder)  – Dánsko, režie Nicolas Winding Refn
Film Blikající světla (Blinkende lygter)  – Dánsko / Švédsko, 2000, režie Anders Thomas Jensen
Film Boj sněžného pluhu s mafií (Kraftidioten)  – Norsko / Švédsko / Dánsko, 2014, režie Hans Petter Moland
Film Sbohem, modrý ptáčku (Bye Bye Blue Bird)  – Faerské ostrovy, režie Katrin Ottarsdóttir
Film Čekáni na tenora (Veranda för en tenor)  – Švédsko 1998, režie Lisa Ohlinová
Film Cesta do Emmaus (Emmauksen tiellä)  – Finsko, 2001, režie Markku Pölönen
Film Cesta do Evropy (The Road to Europe)  – Dánsko, 2004, režie Christoffer Guldbrandsen
Film Cesta temnotou (Når mærket er forbi)  – Dánsko, režie Knut Erik Jensen
Film Člověk v ZOO (Zookeeper)  – Dánsko / Nizozemsko / Švédsko, 2001, režie Ralph Ziman
Film Čtyři týdny v červnu (Fyra veckor i juni)  – Švédsko, 2005, režie Henry Meyer
Film Ďáblův ostrov (Djöflæyjan)  – Island / Německo / Dánsko, 1996, režie Friðrik Þór Friðriksson
Film Dalších deset minut (Ten Minutes Older: The Trumpet)  – Velká Británie / Německo / Španělsko / Nizozemí / Finsko / Čína, 2002, režie J. Jarmush, Wim Wenders, Aki Kaurismäki, Čchen Kchaj-ke, V. Erice, W. Herzog, S. Lee
Film Red Road (Red Road)  – Velká Británie / Dánsko, 2006, režie Andrea Arnoldová
Film Dánský film Outsider (Voksne mennesker)  – Dánsko, 2005, režie Dagur Kári
Film Dcera čarodějky (Skammerens datter)  – Dánsko, 2015, režie Kenneth Kainz
Film Den slunci (En dag til i solen)  – Španělsko / Norsko, 1998, režie Bent Hamer
Film Dny u řeky  – Švédsko, 1999, režie Runar Enberg
Film Dobrý večer, pane Wallenbergu (God ofton, herr Wallenberg)  – Švédsko 1990, režie Kjell Grede
Film Docela blízko (Her i nørheden)  – Dánsko, režie Kaspar Rostrup
Film Dogville (Dogville)  – USA / Dánsko, 2003, režie Lars von Trier
Film Downhill City (Downhill City)  – Německo / Finsko, režie Hannu Salonen
Film Draci nad Helsinkami (Drakarna över)  – Finsko, 2002, režie Peter Lindholm
Film Drobné nehody (Sma ulykker)  – Dánsko, 2002, režie Annette K. Olesenová
Film Drsné mládí (Raw Youth)  – Norsko / Dánsko, 2004, režie Margreth Olinová
Film Druhá šance (En chance til)  – Dánsko / Švédsko, 2014, režie Susanne Bier
Film Drž si šátek, Taťjano (Pidä huivista kiinni, Tatjana)  – Finsko / Německo, 1993, režie Aki Kaurismäki
Film Dům duchů (Das Geisterhaus)  – Dánsko, 1993, režie B. August
Film Eila (Eila)  – Finsko, 2003, režie Jarmo Lampela
Film ELLING / ELLING  – Norsko, 2001, režie Peter Næss
Film Emigranti (Utvandrarna)  – Švédsko, 1971, režie Jan Troell
Film Fanny a Alexander (Fanny och Alexander)  – Švédsko / Německo / Francie, 1982, režie Ingmar Bergman
Film Beatles (Beatles)  – Norsko, 2014, režie Peter Flinth
Film Iron Sky (Iron Sky)  – Finsko / Německo / Austrálie, 2012, režie Timo Vuorensola
Film Gastonova válka (Gastons War)  – Belgie / Španělsko / Dánsko / Nizozemí, 1997, režie Robbe de Hert
Film Cool & Crazy (Heftig og begeistret)  – Norsko, 2000, režie Knut Erik Jensen
Film Hlava plná metalu (Málmhaus)  – Island, 2013, režie Ragnar Bragason
Film Holá pravda (At kende sandheden)  – Dánsko, 2002, režie Nils Malmros
Film Honem! Honem! (Jalla! Jalla!)  – Švédsko, 2000, režie Josef Fares
Film Sigur Rós – Heima (Sigur Rós – Heima)  – Island, 2007, režie Dean DeBlois
Film Chování dospělých (Vuxna människor)  – Švédsko, 1999, režie Felix Herngren
Film Island, rok nula (Iceland Year Zero)  – Česko / Francie / Island, 2012, režie Sigurður Hallmar Magnússon
Film Idioti (Idioterne)  – Dogma, Dánsko, režie Larse von Trier
Film IKEA  – Švédsko, 1999, režie Andreas Franzen
Film Il Capitano (Il Capitano)  – Švédsko, 1991, režie Jan Troell
Film Saraband (Sarabanda)  – Švédsko, 2003, režie Ingmar Bergman
Film Vybraná společnost (Kurteist fólk)  – Island, 2011, režie Olaf de Fleur Jóhannesson
Film Italština pro začátečníky (Italiensk for begyndere)  – Dánsko, režie Lone Scherfigová
Film Jeden den (One Day)  – Dánsko, 2007, režie Ditte Haarlov-Johnsenová
Film Jednou budem dál (Droemmen)  – Dánsko, 2006, režie Niels Arden Oplev
Film Jednou v životě (Livet är en schlager)  – Švédsko, 2000, režie Susanne Bier
Film Jednou za život (Livet är en schlager)  – Švédsko, 2000, režie Susanne Bier
Film Jejich zamrzlý sen (En frusen dröm)  – Švédsko, 1997, režie Jan Troell
Film Jízdenka do Mombasy (Menolippu Mombasaan)  – Finsko, 2002, režie Hannu Tuomainenová
Film Jo Nesbø: Doktor Proktor a prdicí prášek (Doktor Proktors prompepulver)  – Norsko, 2014, režie Arild Fröhlich
Film Jsem zvědavá – modře (Jag är nyfiken – en film i blått)  –
Film Jsem zvědavá – žlutě (Jag är nyfiken – en film i gult)  – Švédsko, 1967, režie Vilgot Sjöman
Film Juha (Juha)  – Finsko, 1998, režie Aki Kaurismäki
Film Kamarád (Compadre)  – Švédsko, 2004, režie Mikael Wistrom
Film Kosovo – z nejtemnějšího úhlu  – Norsko, 2000, režie Maria Fulevaag Warsinská
Film Království II (Riget II)  – Dánsko / Švédsko, 1997, režie Lars von Trier
Film Království (Riget)  – Dánsko / Švédsko, 1994, režie Lars von Trier
Film Kraul (Krooli)  – Finsko, 2004, režie Pekka Ville Lehtinen
Film Kristina Vavřincova (Kristin Lavransdatter)  – Německo / Norsko / Švédsko, 1995, režie Liv Ullmannová
Film Kukuška (Кукушка)  – Rusko / Finsko, 2002, režie Alexandr Rogožkin
Film Kurz negativního myšlení (Kunsten a tenke negativt)  – Norsko, 2006, režie Bård Breien
Film Labyrint pravdy  – Švédsko, 1999, režie Nitza Kakoseos
Film Manderlay (Manderlay)  – Dánsko / Švédsko, 2005, režie Lars von Trier
Film Láska je láska (Fucking Amal)  – Švédsko / Dánsko, 1998, režie Lukas Moodyson
Film Lesní jahody (Smultronstället)  – Švédsko, 1957, režie Ingmar Bergman
Film Let Orla (Ingenjór Andrées Luftfärd)  – Švédsko, 1982, režie Jan Troell
Film Lilya 4ever (Lilja 4-ever)  – Švédsko / Dánsko, 2002, režie Lukas Moodysson
Film Listonoš, který nikdy nezvoní (Budbrigeren)  – Norsko, 1997, režie Pal Sletaune
Film Má milovaná holčička (My Beloved Child)  – Norsko, 2003, režie Brit Jorunn Hundsnes
Film Magnetizérova pátá zima (Magnetisorens femte vinter)  – Dánsko / Norsko / Švédsko / Francie, 1999, režie Morten Henriksen
Film Mama Gogo (Mamma GóGó)  – Island, 2010, režie Friðrik Þór Friðriksson
Film Matky života (Elämän äidit)  – Finsko, 2001, režie Markku Lehmuskallio
Film Mendel (Mendel)  – Norsko, 1997, režie Alexander Rosler
Film Muž bez minulosti (Mies vailla menneisyyttä)  – Finsko / Německo / Francie, 2002, režie Aki Kaurismäki
Film Mifuna (Mifune sidste sang)  – Dogma, Dánsko / Švédsko, 1999, režie Soren Kragh-Jacobsen
Film Milenci (Lovers)  – Francie, režie Jean-Marco Barr
Film Milenci z polárního kruhu  – Španělsko / Francie, 1998, režie Julio Medem
Film Milka – film o tabu (Milka – elokuva tabuista)  – Finsko, 1980, režie Rauni Mollberg
Film Milovaní (Underbara älskade)  – Švédsko, 2006, režie Johan Brisinger
Film Milovat a odpouštět (Kuutamolla)  – Finsko, 2002, režie Aku Louhimie
Film Mlčení (Tystnaden)  – Švédsko, 1963, režie Ingmar Bergman
Film Mraky odtáhly (Kauas pilvet karkaavat)  – Finsko, 1996, režie Aki Kaurismäki
Film Mrzout (Mielensäpahoittaja)  – Finsko / Island, 2014, režie Dome Karukoski
Film Na sever (Nord)  – Norsko, 2009, režie Rune Denstad Langlo
Film Nanuk, člověk primitivní (Nanook of the North)  – USA, 1922, režie Robert J. Flaherty
Film Narozeniny (Födelsedagen)  – Švédsko, 2000, režie Richard Hobert
Film Nevěra (Trolldsa)  – Švédsko / Itálie / SRN, 2000, režie Liv Ullmannová
Film Neviditelný (Den osynlige)  – Švédsko, 2002, režie Joel Bergvall
Film Neznámý voják (Tuntematon sotilas)  – Finsko, 1985, režie Rauni Mollberg
Film Nízko létající přístroj (Aparelho Voador a Baixa Altitude)  – Portugalsko / Švédsko, 2001, režie Solveig Nordlund
Film Spolu (Samen)  – Norsko, 2009, režie Matias Armand Jordal
Film Norský Ninja (Kommandør Treholt & ninjatroppen)  – Norsko, 2010, režie Thomas Cappelen Malling
Film O kuřatech a lidech (Mænd & høns)  – Dánsko / Německo, 2015, režie Anders Thomas Jensen
Film Operace Arktida (Operasjon Arktis)  – Norsko, 2014, režie Grethe Bøe-Waal
Film Opravdový člověk (Et rigtigt menneske)  – Dánsko, 2001, režie Ake Sandgren
Film Panenství na obtíž (Bare Bea)  – Norsko / Švédsko, 2004, režie Petter Næss
Film Pašáci (Eggs)  – Norsko, 1995, režie Bent Hamer
Film Pension Oskar (Pensionat Oskar)  – Švédsko 1995, režie Susane Bier
Film Písně z druhého patra (Sånger från andra våningen)  – Švédsko, režie Roy Andersson
Film Ponorková nemoc (Nor nettene blir lange)  – Švédsko / Dánsko / Norsko, 2000, režie Mona J. Hoelová
Film Popmusic z Vittuly (Populärmusik från Vittula)  – Švédsko, 2004, Scénář: Reza Bagher
Film Poslední kontrakt (Sista Kontraktet)  – Švédsko / Norsko / Finsko, 1998, režie Kjell Sundvall
Film Pouliční láska  – Švédsko, 2000, režie Asa Faringer
Film Povídky z kuchyně (Salmer fra kjøkkenet)  – Norsko / Švédsko, 2003, režie Bent Hamer
Film Praha (Prag)  – Dánsko, 2006, režie Ole Christian Madsen
Film Prezidentka Vigdís (Ljós heimsins)  – Island, 2001, režie Ragnar Halldorsson
Film Příběh jedné lásky (En Karlighedshistorie)  – Dánsko, 2001, režie Ole Christian Madsen
Film Prolomit vlny (Breaking the waves)  – Dánsko / Švédsko / Norsko / Francie / Nizozemí, 1996, režie Lars von Trier
Film Řeka (Joki)  – Finsko, 2001, režie Jarmo Lampela
Film Rekonstrukce (Reconstruction)  – Dánsko, 2003, režie Christoffer
Film Restart (Restart)  – Česko / Finsko, 2005, režie Julius Ševčík
Film Rodinná oslava (Festen)  – Dogma 1, Dánsko, 1998, režie Thomas Vinterberg
Film Rozhýbej to! (En kort en lang)  – Dánsko / Německo, 2001, režie Hella Joof
Film S milenkou mé matky (101 Reykjavík)  – Island, 2000, režie Baltasar Kormákur
Film Scény z manželského života (Scener ur ett äktenskap)  – Švédsko, 1973, režie Ingmar Bergman
Film Sedm písní z tundry (Seitsemän laulua tundralta)  – Finsko / Rusko, režie Anastasia Lapsui, Markku Lehmuskallio
Film Sedmá pečeť (Det Sjunde inseglet)  – Švédsko, 1957, režie Ingmar Bergman
Film Šepoty a výkřiky (Viskningar och rop)  – Švédsko, 1972, režie Ingmar Bergman
Film Sestřička (Pikkusisar)  – Finsko, 1999, režie Taru Mäkelä
Film Severní blata (Mýrin)  – Island / Německo, 2006, režie Baltasar Kormákur
Film Severske listy – Kde končí duha (Där regnbagen slutar)  – Švédsko 1999, režie Richard Hobert
Film Umění plakat (Kunsten at græde i kor)  – Dánsko, 2007, režie Peter Schønau Fog
Film Silný kafe (Sterkt kaffi)  – Česko / Island, 2004, režie Börkur Gunnarsson
Film Slušná továrna (A Decent Factory)  – Francie / Finsko, 2004, režie Thomas Balmés
Film Smích racků (Máhávahlátur)  – Island, 2001, režie Ágúst Guðmundsson
Film Smrt malého sluhy  – Švédsko, 1999, režie Magnus Bergman
Film Sokoli (Fálkar)  – Island / Norsko / Velká Británie / Německo, režie Friðrik Þór Friðrikssonem
Film Uzávěrka (Sprängaren)  – Švédsko, režie Colina Nutleyeová
Film Rychlý běžec (Atanarjuat)  – Kanada, 2001, režie Zacharias Kunuk
Film Starý, nový, půjčený a modrý (Se til venstre, der er en svensker)  – Dánsko 2003, režie Natasha Arthyová
Film Šup sem, šup tam (Šup sem, šup tam)  – Dánsko, 2003, režie Aage Rais
Film Svérázný rybolov (Особенности национальной рыбалки)  – Rusko, 1998, režie Alexandr Rogožkin
Film Světla v soumraku (Laitakaupungin valot)  – Finsko, 2006, režie Aki Kaurismäki
Film Světlo je mým společníkem (Ljuset håller mig sällskap)  – Švédsko, 2000, režie Carl-Gustav Nykvis
Film Syn superhrdinky (Supermiehen poika)  – Finsko, 2005, režie Kaisa Penttilä
Film Takový je můj život (Här har du ditt liv)  – Švédsko, 1966, režie Jan Troell
Film Tanec v temnotách (Dancer In the Dark)  – Dánsko, režie Lars von Trier
Film Ten musí jít z kola ven (Ole, dole, doff)  – Švédsko, 1968, režie Jan Troell
Film Tik-Tak (Tic Tac)  – Švédsko, 1997, režie Daniel Alfredson
Film To člověku úplně stačí (Aika hyvä ihmiseksi)  – Finsko, 1977, režie Rauni Mollberg
Film Tommyho Inferno (Tommys inferno)  – Norsko, 2006, režie : Ove Raymond Gyldenås
Film Transsibiřský expres  – Finsko, 1999, režie Kanerva Cederström
Film Trest smrti  – Dánsko / 2000, režie Tómas Gislason
Film Tři komnaty melancholie (Melancholian 3 huonetta)  – Finsko, 2004, režie Pirjo Honkasalová
Film Můj miláček ráže 6,65 (Dear Wendy)  – Dánsko / Velká Británie, 2005, režie Thomas Vinterberg
Film Tsatsiki, máma a policajt (Tsatsiki, morsan och polisen)  – Švédsko, 1999, režie Ella Lemhagenová
Film Chci tvé srdce (Tyven, tyven)  – Norsko, režie Trygve Allister Diesen
Film Utopie – nejvíc lidí žije v Číně (Folk flest bor i Kina)  – Norsko, 2002, režie Martin Asphaug
Film Děti nosí Santa Claus (Tomten är far till alla barnen)  – Švédsko, 1999, režie Kjell Sundvall
Film Vánoční oratorium (Juloratoriet)  – Švédsko 1996, režie Kjell-Ake Andersson
Film Vážky (Oyenstikker)  – Norsko, 2001, režie Marius Holst
Film Večer kejklířů (Gycklarnas afton)  – Švédsko, 1953, režie Ingmar Bergman
Film Villa Paranoia (Villa Paranoia)  – Dánsko 2004, režie Eric Clausen
Film Vlčí tajemství (Suden arvoitus)  – Finsko / Velká Británie, 2006, režie Raimo O. Niemi
Film Vlna (Bølgen)  – Norsko, 2015, režie Roar Uthaug
Film Vražda cti  – Švédsko, režie Peter Löfgren
Film Vše o mém otci (Alt on mir Far)  – Norsko, 2001, režie Even Benestad
Film Všechno je, jak má být (Lust och fägring stor)  – Švédsko / Dánsko, 1995, režie Bo Widerberg
Film Vyšší moc (Force majeure)  – Švédsko / Dánsko / Norsko / Francie, 2014, režie Ruben Östlund
Film Vzestup (Nousukausi)  – Finsko, 2003, režie Johanna Vuoksenmaa
Film Wilbur se chce zabít (Wilbur begår selvmord)  – Dánsko, 2002, režie Lone Scherfig
Film Za tím vším je láska (It's All About Love)  – Dánsko / USA / Japonsko / Švédsko, 2003, režie Thomas Vinterberg
Film Zajícův rok (Jäniksen vuosi)  – Finsko, 1977, režie Risto Jarva
Film Zatoulaní psi (Straydogs)  – Švédsko, 1999, režie Daniel Alfredson
Film Zde Harold (Her er Harold)  – Norsko, 2014, režie : Gunnar Vikene
Film Země je hříšná píseň (Maa on syntinen laulu)  – Finsko, 1973, režie Rauni Mollberg
Film Zimnice (Á köldum klaka)  – Island / USA / Německo / Švýcarsko / Dánsko, 1994, režie Friðrik Þór Friðriksson
Film Zlatá horečka v Laponsku (Lapin Kullan Kimallus)  – Finsko, 1999, režie Åke Lindman
Film Zločin a trest (Rikos ja rangaistus)  – Finsko, 1983, režie Aki Kaurismäki
Film Zraněné duše  – Dásnko, 1998, režie Lars R. Jensen, Jákup Heinesen
Film Ztracení synové  – Německo / Švédsko, 1999, režie Fredrik von Krusenstjerna
Film Zůstaň v bažinách (Uppenhall i myrlandet)  – Švédsko, 1964, režie Jan Troell

Reklamní odkazy